Merhaba Ziyaretçi; Bugün Saat
Hakkımızda

 

Misyon
 

Değişen koşullara uyum sağlayarak, sürekli gelişen ve paylaşan bir kuruluş haline gelmek. Çağdaş dünya ile bütünleşmiş güçlü bir sivil toplum kuruluşu olmak. Ülkemizin her yerinde bulunan Bostancık köylüleri arasında birliği, ekonomik ve sosyal yardımlaşmayı sağlamak. Yöresel kültürümüzün tanınmasına ve gençlerimiz tarafından öğrenilmesine aracı olmak. Üyelerimize sosyal yardımlarda bulunmak ve sıkıntılarına çözüm üretmek her yaştan hemşerilerimizin tanışma ve kaynaşmalarını sağlayacak sosyal ve kültürel faaliyetler yapmak.

 

Vizyon

Bostancık köyü eğitim kültür ve yardımlaşma derneği olarak, yerel ve evrensel değerlere sahip, Azim ve kararlılıkla hemşerilerimize hizmet eden, dürüst, dinamik, çalışkan, girişimci, gelişime açık, gelecekte söz sahibi olan, Ülkemizde memleketimizin tanıtımına katkı sunan, Toplumun yaşam ve kalitesinin yükselmesine katkıda bulunan, Ülkemiz ve ilimizle alakalı her türlü konuda çözüm ortağı ve referans noktası olan bir sivil toplum kuruluşu olmak.

 

Amaçlarımız

Bostancık köylü hemşerilerimizin dayanışma ruhunu geliştirmek suretiyle, ülkemiz ve ilimizin kültürel, sosyal, ekonomik düzeyinin gelişmesine katkıda bulunmak.

Tüm hemşerilerimizi bir araya getirerek; ortak akıl, birlik, beraberlik ve dayanışma ortamı oluşturmak.

Köyümüze ait birikimlerin, örf, adet, gelenek ve göreneklerin, nesiller arasında etkileşimli bir şekilde aktarımını sağlayacak bir zemin oluşturmak,

Ülkemiz ve ilimizin sorunlarına çözüm önerileri üretmek,

yeni politikalar geliştirmek ve bunları ilimize, ülkemize ve insanlığa yararlı hizmetlere dönüştürme çabasında olmak.

Sosyal ve kültürel faaliyetler düzenleyerek, üyelerimizin, ilimizin ve toplumumuzun birikimine katkı sağlamak.

Genç kuşaklarımızın eğitim ve sosyal hayatlarına katkıda bulunmak ve bir araya getirmek sureti ile birbirlerini tanıyarak kaynaşmalarını sağlamak.

Yorum yapın

Yorum yapma kapalı.

Üye Girişi
Kullanıcı Adı
:
Şifre
:
Şifremi Unuttum?
ISTANBUL'da 5 Günlük Hava Tahmini
Manşet

Bostancı Köyü Derneği Tekrardan Vedat ..

tüm yazıları için tıklayın...

Bostancık 2017 Vadi Futbol Turnuvasına..

tüm yazıları için tıklayın...
Anket